Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: poczta@brzask.org.pl Zapisy: formularz zgłoszeniowy

Wielkanocny Turniej Ursus 2016

Wielkanocny Turniej – URSUS 2016 zakończony. Na wstępie Stowarzyszenie Brzask pragnie pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy zostawili na boisku mnóstwo serca i potu, oraz wspaniałym kibicom, którzy licznie zgromadzili się na hali przy ul. Sosnkowskiego 10, by dzielnie wspierać swoich ulubieńców.

Sam turniej nie odbył się bez niespodzianek. Do tych największych należałoby zaliczyć brak awansu drużyny Talent Targówek oraz II miejsce drużyny Gwardia Warszawa. Ci pierwsi, pechowo zostali w grupie, gdy w meczu ‘o wszystko’ ulegli Zniczowi Pruszków 1:0, po dość szczęśliwym trafieniu tych pierwszych. Grupa D była najbardziej wyrównana i różnie mogłoby być, gdyby te drużyny znajdowały się w pozostałych grupach, a nie wszystkie w jednej. Warto wspomnieć o ‘czarnym koniu’ całego turnieju, mianowicie Gwardii Warszawa. O ile, z uwagi na niestawienie się drużyny AMP GOOL Wyszków mieli nieco łatwiejsze zadanie z awansem, to jednak młodzi ‘Gwardziści’ musieli bardzo się namęczyć, by osiągnąć tak doskonały rezultat, jakim niewątpliwie jest II miejsce. Najpierw w ćwierć finale wygrali skromnie, ale jednak, z drużyną UKS Lupus Kabaty, która w grupie A nie straciła nawet jednej bramki. Następnie w półfinale przyszło im się zmierzyć z doskonale grającą zespołowo drużyną MKS Polonią Lidzbark Warmiński. W regulaminowym czasie żadna z drużyn nie zdobyła bramki, za to konkurs rzutów karnych, szczególnie za sprawą świetnie dysponowanego Mikołaja Mazura (bramkarz Gwardii), Gwardia rozstrzygnęła na swoją korzyść. Pojedynek finałowy to potyczka Gwardii Warszawa oraz objawienia tego turnieju – Armado Warszawa. Należy dodać, że Armado strzelili najwięcej bramek w turnieju i tylko raz, w pojedynku z Unią Warszawa ich przyszłość była niewiadoma, kiedy o losie ich awansu decydowały rzuty karne. Na szczęście dla nich, wszystko poszło po ich myśli i Armado, pokonując pewnie w finale Gwardię Warszawa 4:0 sięgnęło po złoto.

Jeśli chodzi o indywidualności, wybranie najlepszego bramkarza i najważniejszego zawodnika turnieju przysporzyło organizatorom nie lada bólu głowy. Zdecydowano jednak, że statuetka najlepszego bramkarza trafi do Mikołaja Mazura (Gwardia Warszawa), który miał olbrzymi wpływ na tak dobry wynik Gwardii Warszawa. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Tomasz Rajkowski, którzy prowadził grę UKS Varsovii. Jako, że Armado Warszawa było najskuteczniejszą drużyną turnieju, nie można się dziwić, że to do nich trafiły statuetki najlepszego strzelca – Antoni Malinowski oraz najlepszego asystenta – Łukasz Małocha.

Wyniki oraz statystyki dostępne na stronie www.stowarzyszeniebrzask.pl, na którą serdecznie zapraszamy!

 

Turniej Mikołajkowy


Zapraszamy na turniej piłkarski pn. "XV Turniej Andrzejkowo-Mikołajkowy"

 

Turniej jest planowany na 16 drużyn. Utworzone zostaną cztery grupy po 4 drużyny. W fazie grupowej będą rozgrywane mecze w systemie każdy z każdym, bez meczów rewanżowych. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, w której rozegrane zostaną mecze półfinałowe, finał oraz mecz o 3 miejsce.

 

 

Informacje:

- termin turnieju: sobota, 03.12.2016 - 9:00-18:00
- miejsce turnieju: Warszawa - Ursus, ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10
- nawierzchnia: sztuczna trawa
- wymiary: boisko 40x20 m, bramki 2x5 m
- rocznik zawodników: 2007
- czas gry: faza grupowa 10 minut, półfinał 15 minut, finał i mecz o 3. miejsce 2x10 minut
- nagrody: puchary i medale (max 15) za I, II, III miejscastatuetki szklane najlepsza zawodnik, najlepsza strzelec, najlepsza bramkarz, nagrody rzeczowe
 
 
Atrakcyjne nagrody trofea sportowe dla każdego uczestnika.
 
W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy poczta@brzask.org.pl lub telefoniczny pod numerami 721-144-144

Koncert Papieski

Koncet Papieski na Bemowie!

 
Duch Święty - «Tchnienie»(ruah) to Ten, o którym mówi już Księga Rodzaju: «Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami» (1, 2). Jakże bliskie są sobie te słowa:«tchnienie» i «natchnienie»! Duch jest tajemniczym artystą wszechświata. W perspektywie trzeciego tysiąclecia pragnę życzyć wszystkim artystom obfitości tych właśnie twórczych natchnień, z których bierze początek każde autentyczne dzieło sztuki.

Drodzy artyści, jak dobrze wiecie, wiele różnych bodźców wewnętrznych i zewnętrznych może stać się natchnieniem dla waszej twórczości. Każde autentyczne natchnienie zawiera jednak w sobie jakby ślad owego «tchnienia», którym Duch Stwórcy przenikał dzieło stworzenia od początku. Przekraczając tajemnicze prawa, które rządzą wszechświatem, Boskie tchnienie Ducha Stwórcy spotyka się z geniuszem człowieka i rozbudza jego zdolności twórcze. Nawiązuje z nim łączność przez swego rodzaju objawienie wewnętrzne, które zawiera w sobie wskazanie dobra i piękna oraz budzi w człowieku moce umysłu i serca, przez co uzdalnia go do powzięcia jakiejś idei i do nadania jej formy w dziele sztuki. Słusznie mówi się wtedy - choć tylko przez analogię - o «działaniu łaski», ponieważ człowiek ma tu możliwość doświadczenia w jakiejś mierze Absolutu, który go przerasta.

Z listu papieża Jana Pawła II do artystów, Watykan, dnia 4 kwietnia 1999
 — w: Parafia Św. Jana Pawła II na Bemowie.