Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: poczta@brzask.org.pl Zapisy: formularz zgłoszeniowy

Siłownie Plenerowe!

Jarosław Jóźwiak: „Dzięki temu będziemy mniej chorować”

4 kwietnia rozpoczął się program „Warszawa jest Fit”. Ma on zachęcić mieszkańców stolicy do korzystania z miejskich siłowni plenerowych. Dzięki tej inicjatywie można za darmo odbyć trening pod czujnym okiem profesjonalnego trenera, który wskaże jak należy efektywnie ćwiczyć.

– Na wstępie pytanie – jak intensywność?

JJ: Bardzo przyjemnie. Zaczynamy od ćwiczeń aeorobowych na rozgrzewkę, potem siadamy na przyrządy. Bardzo się cieszę, że dzięki takiej akcji chociaż na części miejskich siłowni plenerowych, których mamy prawie 200, będą profesjonalni opiekunowie. Sam trochę trenuję i wiem, że technika bardzo pomaga w ćwiczeniu, osiąganiu dobrej kondycji i przede wszystkim zapobiega kontuzjom.

– Jakby Pan zachęcił warszawiaków, żeby przełamali wewnętrzny opór, wyszli z domu i wzięli udział w takiej akcji?

JJ: W przypadku siłowni plenerowych może być trochę trudniej, bo widzimy przechodniów, kierowców, jednak warto się przełamać i przezwyciężyć tremę. Dzięki temu popracujemy nad swoją kondycją, ponadto ćwiczymy na otwartym powietrzu. Podstawową zachętą jest na pewno fakt, że im więcej będziemy trenować, tym bardziej będziemy sprawni, tym mniej będziemy chorowali. W wypadku tej akcji na pewno istotną sprawą jest fakt, że mamy na miejscu profesjonalnego trenera, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem, doradzi, powie co możemy, a czego nie możemy. Czasami obawiamy się ze względu na naszą wadę czy np. kontuzję kręgosłupa. Z profesjonalnym trenerem jest bezpieczniej.

– Czuł się tutaj pan bezpiecznie?

JJ: Tak. W każdym momencie. Zajęcia odbyły się z bardzo miłą panią trener, która zadbała o to, żebyśmy wszystko wykonywali prawidłowo. Rozmawiała z każdym, żeby poznać nasze osobiste możliwości i potrzeby.

– Jak ogólna ocena inauguracyjnych zajęć „Warszawa jest Fit” i całego pomysłu?

JJ: Niezwykle cieszę się, że rozwijamy ideę miejskich siłowni. Ważnym atutem są tutaj treningi z profesjonalnym trenerem. Mam nadzieję, że to zachęci mieszkańców Warszawy do tego, żeby wziąć udział w tej akcji oraz do odwiedzania miejskich siłowni. Pomoże to naszemu zdrowiu i może to być znakomity wstęp do bardziej profesjonalnych treningów. Naprawdę warto!

 

Wielkanocny Turniej Ursus 2016

Wielkanocny Turniej – URSUS 2016 zakończony. Na wstępie Stowarzyszenie Brzask pragnie pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy zostawili na boisku mnóstwo serca i potu, oraz wspaniałym kibicom, którzy licznie zgromadzili się na hali przy ul. Sosnkowskiego 10, by dzielnie wspierać swoich ulubieńców.

Sam turniej nie odbył się bez niespodzianek. Do tych największych należałoby zaliczyć brak awansu drużyny Talent Targówek oraz II miejsce drużyny Gwardia Warszawa. Ci pierwsi, pechowo zostali w grupie, gdy w meczu ‘o wszystko’ ulegli Zniczowi Pruszków 1:0, po dość szczęśliwym trafieniu tych pierwszych. Grupa D była najbardziej wyrównana i różnie mogłoby być, gdyby te drużyny znajdowały się w pozostałych grupach, a nie wszystkie w jednej. Warto wspomnieć o ‘czarnym koniu’ całego turnieju, mianowicie Gwardii Warszawa. O ile, z uwagi na niestawienie się drużyny AMP GOOL Wyszków mieli nieco łatwiejsze zadanie z awansem, to jednak młodzi ‘Gwardziści’ musieli bardzo się namęczyć, by osiągnąć tak doskonały rezultat, jakim niewątpliwie jest II miejsce. Najpierw w ćwierć finale wygrali skromnie, ale jednak, z drużyną UKS Lupus Kabaty, która w grupie A nie straciła nawet jednej bramki. Następnie w półfinale przyszło im się zmierzyć z doskonale grającą zespołowo drużyną MKS Polonią Lidzbark Warmiński. W regulaminowym czasie żadna z drużyn nie zdobyła bramki, za to konkurs rzutów karnych, szczególnie za sprawą świetnie dysponowanego Mikołaja Mazura (bramkarz Gwardii), Gwardia rozstrzygnęła na swoją korzyść. Pojedynek finałowy to potyczka Gwardii Warszawa oraz objawienia tego turnieju – Armado Warszawa. Należy dodać, że Armado strzelili najwięcej bramek w turnieju i tylko raz, w pojedynku z Unią Warszawa ich przyszłość była niewiadoma, kiedy o losie ich awansu decydowały rzuty karne. Na szczęście dla nich, wszystko poszło po ich myśli i Armado, pokonując pewnie w finale Gwardię Warszawa 4:0 sięgnęło po złoto.

Jeśli chodzi o indywidualności, wybranie najlepszego bramkarza i najważniejszego zawodnika turnieju przysporzyło organizatorom nie lada bólu głowy. Zdecydowano jednak, że statuetka najlepszego bramkarza trafi do Mikołaja Mazura (Gwardia Warszawa), który miał olbrzymi wpływ na tak dobry wynik Gwardii Warszawa. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Tomasz Rajkowski, którzy prowadził grę UKS Varsovii. Jako, że Armado Warszawa było najskuteczniejszą drużyną turnieju, nie można się dziwić, że to do nich trafiły statuetki najlepszego strzelca – Antoni Malinowski oraz najlepszego asystenta – Łukasz Małocha.

Wyniki oraz statystyki dostępne na stronie www.stowarzyszeniebrzask.pl, na którą serdecznie zapraszamy!