Treningi i turnieje piłki nożnej i judo - Warszawa Targówek, Ursynów, Włochy
Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: poczta@brzask.org.pl

Piknik Papieski

Piknik Papieski na Bemowie!

Piknik papieski - impreza integracyjna dla mieszkańców Bemowa, z okazji upamiętnienia beatyfikacji Jana Pawła II rozpoczął się 22 maja o godz. 15:00. Już chwilę wcześniej tereny parafii pw. św. Jana Pawła II przy ulicy Obrońców Tobruku 48 na warszawskim Bemowie zaczęły zapełniać się uczestnikami. Nie można się temu dziwić, bo pogoda wyjątkowo dopisała. Nieustannie świeciło słońce, a delikatny, sporadycznie występujący wiatr przynosił ulgę. W czasie pikniku, najwięcej atrakcji skierowanych było do najmłodszych uczestników. Przede wszystkim, wszyscy brali udział w konkursach. Na początku odbierali kartę zawodów, na której musieli zebrać pięć pieczątek, otrzymywanych na poszczególnych stanowiskach. Należały do nich rzuty ringo, boulle oraz prosty tor krokieta. Pozostałe pieczątki można było osiągnąć za udział w części artystycznej atrakcji. Do dyspozycji najmłodszych było układanie lego, tworzenie biżuterii lub kącik artystyczny, w którym tworzenie ograniczała jedynie wyobraźnia uczestników. Każdy, który zebrał pięć pieczątek, otrzymywałmedaldyplom  stroje z nadrukiem oraz drobny upominek, ale brał też udział w wielkiej loterii, która kończyła piknik. Oprócz konkurencji ruchowych i artystycznych, dzieci i młodzież licznie korzystała z dmuchanych atrakcji, takich jak tor przeszkód, zamki, basen z piłkami czy zjeżdżalnie. Pogoda, moc atrakcji oraz powód zorganizowania pikniku sprawiły, że wzięło w nim udział dużo więcej osób niż było przewidywane, bo liczba uczestników grubo przekroczyła 1000 osób. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz książek. Zdecydowanie najczęściej były wybierane pozycje z literatury dziecięcej i młodzieżowej, ale także starsi znaleźli coś dla siebie, jak np. różnego rodzaju opowiadania czy kursy, zarówno języków obcych, jak i gastronomiczne lub fotograficzne. Na spragnionych nieustannie czekała woda, na głodnych eco grill, natomiast dla tych, co nie odmawiają sobie słodyczy, czekały popcorn, wata cukrowa oraz kremówki, sprowadzone prosto z Wadowic. Piknik zakończył się w okolicach godziny 20:00 wielką loterią, w której rozdane zostały nagrody, takie jak hulajnogi, książki, puzzle czy pluszaki.

Siłownie Plenerowe!

Jarosław Jóźwiak: „Dzięki temu będziemy mniej chorować”

4 kwietnia rozpoczął się program „Warszawa jest Fit”. Ma on zachęcić mieszkańców stolicy do korzystania z miejskich siłowni plenerowych. Dzięki tej inicjatywie można za darmo odbyć trening pod czujnym okiem profesjonalnego trenera, który wskaże jak należy efektywnie ćwiczyć.

– Na wstępie pytanie – jak intensywność?

JJ: Bardzo przyjemnie. Zaczynamy od ćwiczeń aeorobowych na rozgrzewkę, potem siadamy na przyrządy. Bardzo się cieszę, że dzięki takiej akcji chociaż na części miejskich siłowni plenerowych, których mamy prawie 200, będą profesjonalni opiekunowie. Sam trochę trenuję i wiem, że technika bardzo pomaga w ćwiczeniu, osiąganiu dobrej kondycji i przede wszystkim zapobiega kontuzjom.

– Jakby Pan zachęcił warszawiaków, żeby przełamali wewnętrzny opór, wyszli z domu i wzięli udział w takiej akcji?

JJ: W przypadku siłowni plenerowych może być trochę trudniej, bo widzimy przechodniów, kierowców, jednak warto się przełamać i przezwyciężyć tremę. Dzięki temu popracujemy nad swoją kondycją, ponadto ćwiczymy na otwartym powietrzu. Podstawową zachętą jest na pewno fakt, że im więcej będziemy trenować, tym bardziej będziemy sprawni, tym mniej będziemy chorowali. W wypadku tej akcji na pewno istotną sprawą jest fakt, że mamy na miejscu profesjonalnego trenera, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem, doradzi, powie co możemy, a czego nie możemy. Czasami obawiamy się ze względu na naszą wadę czy np. kontuzję kręgosłupa. Z profesjonalnym trenerem jest bezpieczniej.

– Czuł się tutaj pan bezpiecznie?

JJ: Tak. W każdym momencie. Zajęcia odbyły się z bardzo miłą panią trener, która zadbała o to, żebyśmy wszystko wykonywali prawidłowo. Rozmawiała z każdym, żeby poznać nasze osobiste możliwości i potrzeby.

– Jak ogólna ocena inauguracyjnych zajęć „Warszawa jest Fit” i całego pomysłu?

JJ: Niezwykle cieszę się, że rozwijamy ideę miejskich siłowni. Ważnym atutem są tutaj treningi z profesjonalnym trenerem. Mam nadzieję, że to zachęci mieszkańców Warszawy do tego, żeby wziąć udział w tej akcji oraz do odwiedzania miejskich siłowni. Pomoże to naszemu zdrowiu i może to być znakomity wstęp do bardziej profesjonalnych treningów. Naprawdę warto!