Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: poczta@brzask.org.pl Zapisy: formularz zgłoszeniowy

Gra Miejska - Włochy 44

 

W dniu 17.09.2016 Rada i Zarząd Dzielnicy Włoch oraz Stowarzyszenie Brzask zapraszają na grę miejską o nazwie „Włochy 44”. Z okazji 72 rocznicy wywózki mężczyzn z Włoch pragniemy uczcić pamięcią wszystkie ofiary zajść w 1944 roku.

Gwarantujemy:

 

* całodzienną grę miejską z interesującymi zagadkami

 

* spotkanie z Kombatantami z okresu Powstania Warszawskiego

 

* atrakcyjne nagrody - pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe

 

Start gry miejskiej: 17.09.2016 godzina 8:30.

 

Miejsce rozpoczęcia: ul. ks. J. Chrościckiego przy Pomniku.

 

Rozpoczęcie gali wręczenia nagród rzeczowych i pucharów16:30

 

Dwie trasy: piesza lub rowerowa.

 

W zgłoszeniu mailowym prosimy podać wybór trasy oraz czas od 8.30 do 16.00, w którym chcieliby Państwo rozpocząć grę.

 

Zapisy : poczta@brzask.org lub tel: 721-144-144

 

Szczegóły na : www.brzask.org.pl

Piknik Papieski

Piknik Papieski na Bemowie!

Piknik papieski - impreza integracyjna dla mieszkańców Bemowa, z okazji upamiętnienia beatyfikacji Jana Pawła II rozpoczął się 22 maja o godz. 15:00. Już chwilę wcześniej tereny parafii pw. św. Jana Pawła II przy ulicy Obrońców Tobruku 48 na warszawskim Bemowie zaczęły zapełniać się uczestnikami. Nie można się temu dziwić, bo pogoda wyjątkowo dopisała. Nieustannie świeciło słońce, a delikatny, sporadycznie występujący wiatr przynosił ulgę. W czasie pikniku, najwięcej atrakcji skierowanych było do najmłodszych uczestników. Przede wszystkim, wszyscy brali udział w konkursach. Na początku odbierali kartę zawodów, na której musieli zebrać pięć pieczątek, otrzymywanych na poszczególnych stanowiskach. Należały do nich rzuty ringo, boulle oraz prosty tor krokieta. Pozostałe pieczątki można było osiągnąć za udział w części artystycznej atrakcji. Do dyspozycji najmłodszych było układanie lego, tworzenie biżuterii lub kącik artystyczny, w którym tworzenie ograniczała jedynie wyobraźnia uczestników. Każdy, który zebrał pięć pieczątek, otrzymywałmedaldyplom  stroje z nadrukiem oraz drobny upominek, ale brał też udział w wielkiej loterii, która kończyła piknik. Oprócz konkurencji ruchowych i artystycznych, dzieci i młodzież licznie korzystała z dmuchanych atrakcji, takich jak tor przeszkód, zamki, basen z piłkami czy zjeżdżalnie. Pogoda, moc atrakcji oraz powód zorganizowania pikniku sprawiły, że wzięło w nim udział dużo więcej osób niż było przewidywane, bo liczba uczestników grubo przekroczyła 1000 osób. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz książek. Zdecydowanie najczęściej były wybierane pozycje z literatury dziecięcej i młodzieżowej, ale także starsi znaleźli coś dla siebie, jak np. różnego rodzaju opowiadania czy kursy, zarówno języków obcych, jak i gastronomiczne lub fotograficzne. Na spragnionych nieustannie czekała woda, na głodnych eco grill, natomiast dla tych, co nie odmawiają sobie słodyczy, czekały popcorn, wata cukrowa oraz kremówki, sprowadzone prosto z Wadowic. Piknik zakończył się w okolicach godziny 20:00 wielką loterią, w której rozdane zostały nagrody, takie jak hulajnogi, książki, puzzle czy pluszaki.

Siłownie Plenerowe!

Jarosław Jóźwiak: „Dzięki temu będziemy mniej chorować”

4 kwietnia rozpoczął się program „Warszawa jest Fit”. Ma on zachęcić mieszkańców stolicy do korzystania z miejskich siłowni plenerowych. Dzięki tej inicjatywie można za darmo odbyć trening pod czujnym okiem profesjonalnego trenera, który wskaże jak należy efektywnie ćwiczyć.

– Na wstępie pytanie – jak intensywność?

JJ: Bardzo przyjemnie. Zaczynamy od ćwiczeń aeorobowych na rozgrzewkę, potem siadamy na przyrządy. Bardzo się cieszę, że dzięki takiej akcji chociaż na części miejskich siłowni plenerowych, których mamy prawie 200, będą profesjonalni opiekunowie. Sam trochę trenuję i wiem, że technika bardzo pomaga w ćwiczeniu, osiąganiu dobrej kondycji i przede wszystkim zapobiega kontuzjom.

– Jakby Pan zachęcił warszawiaków, żeby przełamali wewnętrzny opór, wyszli z domu i wzięli udział w takiej akcji?

JJ: W przypadku siłowni plenerowych może być trochę trudniej, bo widzimy przechodniów, kierowców, jednak warto się przełamać i przezwyciężyć tremę. Dzięki temu popracujemy nad swoją kondycją, ponadto ćwiczymy na otwartym powietrzu. Podstawową zachętą jest na pewno fakt, że im więcej będziemy trenować, tym bardziej będziemy sprawni, tym mniej będziemy chorowali. W wypadku tej akcji na pewno istotną sprawą jest fakt, że mamy na miejscu profesjonalnego trenera, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem, doradzi, powie co możemy, a czego nie możemy. Czasami obawiamy się ze względu na naszą wadę czy np. kontuzję kręgosłupa. Z profesjonalnym trenerem jest bezpieczniej.

– Czuł się tutaj pan bezpiecznie?

JJ: Tak. W każdym momencie. Zajęcia odbyły się z bardzo miłą panią trener, która zadbała o to, żebyśmy wszystko wykonywali prawidłowo. Rozmawiała z każdym, żeby poznać nasze osobiste możliwości i potrzeby.

– Jak ogólna ocena inauguracyjnych zajęć „Warszawa jest Fit” i całego pomysłu?

JJ: Niezwykle cieszę się, że rozwijamy ideę miejskich siłowni. Ważnym atutem są tutaj treningi z profesjonalnym trenerem. Mam nadzieję, że to zachęci mieszkańców Warszawy do tego, żeby wziąć udział w tej akcji oraz do odwiedzania miejskich siłowni. Pomoże to naszemu zdrowiu i może to być znakomity wstęp do bardziej profesjonalnych treningów. Naprawdę warto!

 

Wielkanocny Turniej Ursus 2016

Wielkanocny Turniej – URSUS 2016 zakończony. Na wstępie Stowarzyszenie Brzask pragnie pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy zostawili na boisku mnóstwo serca i potu, oraz wspaniałym kibicom, którzy licznie zgromadzili się na hali przy ul. Sosnkowskiego 10, by dzielnie wspierać swoich ulubieńców.

Sam turniej nie odbył się bez niespodzianek. Do tych największych należałoby zaliczyć brak awansu drużyny Talent Targówek oraz II miejsce drużyny Gwardia Warszawa. Ci pierwsi, pechowo zostali w grupie, gdy w meczu ‘o wszystko’ ulegli Zniczowi Pruszków 1:0, po dość szczęśliwym trafieniu tych pierwszych. Grupa D była najbardziej wyrównana i różnie mogłoby być, gdyby te drużyny znajdowały się w pozostałych grupach, a nie wszystkie w jednej. Warto wspomnieć o ‘czarnym koniu’ całego turnieju, mianowicie Gwardii Warszawa. O ile, z uwagi na niestawienie się drużyny AMP GOOL Wyszków mieli nieco łatwiejsze zadanie z awansem, to jednak młodzi ‘Gwardziści’ musieli bardzo się namęczyć, by osiągnąć tak doskonały rezultat, jakim niewątpliwie jest II miejsce. Najpierw w ćwierć finale wygrali skromnie, ale jednak, z drużyną UKS Lupus Kabaty, która w grupie A nie straciła nawet jednej bramki. Następnie w półfinale przyszło im się zmierzyć z doskonale grającą zespołowo drużyną MKS Polonią Lidzbark Warmiński. W regulaminowym czasie żadna z drużyn nie zdobyła bramki, za to konkurs rzutów karnych, szczególnie za sprawą świetnie dysponowanego Mikołaja Mazura (bramkarz Gwardii), Gwardia rozstrzygnęła na swoją korzyść. Pojedynek finałowy to potyczka Gwardii Warszawa oraz objawienia tego turnieju – Armado Warszawa. Należy dodać, że Armado strzelili najwięcej bramek w turnieju i tylko raz, w pojedynku z Unią Warszawa ich przyszłość była niewiadoma, kiedy o losie ich awansu decydowały rzuty karne. Na szczęście dla nich, wszystko poszło po ich myśli i Armado, pokonując pewnie w finale Gwardię Warszawa 4:0 sięgnęło po złoto.

Jeśli chodzi o indywidualności, wybranie najlepszego bramkarza i najważniejszego zawodnika turnieju przysporzyło organizatorom nie lada bólu głowy. Zdecydowano jednak, że statuetka najlepszego bramkarza trafi do Mikołaja Mazura (Gwardia Warszawa), który miał olbrzymi wpływ na tak dobry wynik Gwardii Warszawa. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Tomasz Rajkowski, którzy prowadził grę UKS Varsovii. Jako, że Armado Warszawa było najskuteczniejszą drużyną turnieju, nie można się dziwić, że to do nich trafiły statuetki najlepszego strzelca – Antoni Malinowski oraz najlepszego asystenta – Łukasz Małocha.

Wyniki oraz statystyki dostępne na stronie www.stowarzyszeniebrzask.pl, na którą serdecznie zapraszamy!

 

Turniej Mikołajkowy


Zapraszamy na turniej piłkarski pn. "XV Turniej Andrzejkowo-Mikołajkowy"

 

Turniej jest planowany na 16 drużyn. Utworzone zostaną cztery grupy po 4 drużyny. W fazie grupowej będą rozgrywane mecze w systemie każdy z każdym, bez meczów rewanżowych. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, w której rozegrane zostaną mecze półfinałowe, finał oraz mecz o 3 miejsce.

 

 

Informacje:

- termin turnieju: sobota, 03.12.2016 - 9:00-18:00
- miejsce turnieju: Warszawa - Ursus, ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10
- nawierzchnia: sztuczna trawa
- wymiary: boisko 40x20 m, bramki 2x5 m
- rocznik zawodników: 2007
- czas gry: faza grupowa 10 minut, półfinał 15 minut, finał i mecz o 3. miejsce 2x10 minut
- nagrody: puchary i medale (max 15) za I, II, III miejscastatuetki szklane najlepsza zawodnik, najlepsza strzelec, najlepsza bramkarz, nagrody rzeczowe
 
 
Atrakcyjne nagrody trofea sportowe dla każdego uczestnika.
 
W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy poczta@brzask.org.pl lub telefoniczny pod numerami 721-144-144