Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: [email protected] Zapisy: formularz zgłoszeniowy

3 i 4 grudnia 2016 roku, na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi przy ul. Poprzecznej 6 w Wołominie odbyły się turnieje piłkarskie dla dzieci pod nazwą „Wielka Mikołajkowa Rywalizacja Miast”. Impreza była organizowana przez Stowarzyszenie Brzask. Turniej był współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Starostwo Gminy Wołomin. Głównym sponsorem wydarzenia była Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. a pozostałymi sponsorami Gmina Wołomin, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ S.A. oraz Pucharowo.PL. W imprezie wzięło udział 16 drużyn wywodzących się z różnych miast, składających się z młodych adeptów piłki nożnej, w łącznej liczbie prawie 250 zawodników. Wraz z kibicami, opiekunami i sztabem szkoleniowym, na hali zgromadziło się łącznie prawie 1000 osób. Dzięki temu turniej szóstek piłkarskich dla dzieci nabrał prestiżowej formy.

Sam turniej również przebiegał na wysokim poziomie. W zmaganiach młodszych dzieci, o awans z grupy A walczyły drużyny AMP GOOL II Wołomin, GTS Zawisza Garbów, Legia Soccer Schools oraz Young Champions Płock. Już w pierwszym meczu GTS Zawisza Garbów pokazali, celują w najwyższe trofea sportowe. W inauguracyjnym meczu pewnie pokonali Wołominian 3:1. Ci natomiast, nie chcąc tracić szans na awans na tak wczesnym etapie, nie mogli odpuścić następnego meczu, co uczynili pokonując Legia Soccer Schools 1:0. Można było się spodziewać, że o awans z pierwszego miejsca będą rywalizować drużyny GTS Zawisza Garbów oraz Young Champions Płock. Mecz pomiędzy tymi drużynami jednak nie przyniósł rozstrzygnięcia, gdyż zakończył się bezbramkowym remisem. GTS Garbów pozostałe mecze wygrali, podobnie jak ich rywale w wyścigu o pierwszą lokatę w grupie. Kolejność w tabeli ustalana była na podstawie strzelonych bramek i to drużyna z Garbowa zapewniła sobie najwyższe miejsce w grupie. Druga ekipa, która wywalczyła awans do finałów to Young Champions Płock.

W drugiej grupie poziom był dużo bardziej wyrównany. Znalazły się w niej AMP GOOL Wołomin, AP Brychczy, MUKS Dąbrówka oraz Dolcan Ząbki. W pierwszym meczu grupy B po zaciętym boju, jednobramkową przewagą wygrali Wołominianie, którzy pokonali 1:0 Dolcan Ząbki. MUKS Dąbrówka pokazali, że mają zamiar zwyciężyć nie tylko grupę ale i turniej piłkarski, pewnie pokonując AP Brychczy 3:0. Pozostałe wyniki w grupie B potwierdzały dwa, stare, piłkarskie przysłowia, mianowicie, że „turniej się rządzi swoimi prawami” i „mecz meczowi nierówny”. Ciężko było przewidzieć zwycięzców w poszczególnych meczach. Wydawało się na przykład, że Dąbrówka pewnie pokona AMP GOOL. Padł jednak remis. O ile drużyna z Dąbrówki, w miarę szybko zapewniła sobie pierwsze miejsce, to o drugie walka trwała do samego końca. Ostatecznie, z przewagą tylko jednego punktu, to AMP GOOL awansowało do finałów.

W międzyczasie turnieju odbyły się również konkursy. Konkurs żonglerki wygrał Tymon Kokosza z AMP GOOL II Wołomin, natomiast konkurs rzutów karnych Kacper Gwóźdź z MUKS Dąbrówka.

W pierwszym półfinale zgromadzeni widzowie mogli oglądać zacięty pojedynek. GTS Zawisza Garbów, wyglądała nieco lepiej niż AMP GOOL Wołomin. W regulaminowym czasie był jednak remis 1:1 i mecz rozstrzygnął się w rzutach karnych. Więcej szczęścia mieli Wołominianie, którzy awansowali, pokonując teoretycznie lepiej dysponowanego przeciwnika. W turniejach dzieją się różne niespodzianki. A turnieje piłkarskie dla dzieci charakteryzują się jeszcze większym procentem niespodzianek. W drugim półfinale Young Champions Płock podejmowali MUKS Dąbrówkę. Mimo, dzielnej postawy Płocczan, ostatecznie ulegli drużynie z Dąbrówki 0:1. W meczu o trzecie miejsce, zdecydowanie lepsza okazała się drużyna GTS Zawisza Garbów, która pewnie pokonała Young Champions Płock 2:0. W finale spotkały się drużyny AMP GOOL Wołomin oraz MUKS Dąbrówka. Był to pojedynek najlepszej defensywy z najlepszą ofensywą. AMP GOOL zremisowali 3 z czterech meczów w turnieju. MUKS natomiast strzelili najwięcej bramek. Rezultat finału zdawał się potwierdzić nowoczesną tendencję futbolu, stawiającą jako priorytet „zero z tyłu”. Co prawda nie udało się utrzymać bezbramkowego wyniku, ale po remisie w regulaminowym czasie, AMP GOOL Wołomin ponownie zwyciężyli w rzutach karnych.

Niedzielne część imprezy również mogła zachwycić atmosferą i liczebnością zgromadzonych kibiców. W grupie A znalazły się takie drużyny jak Be A Star FA Warszawa, Legia Soccer Schools, AP GOOL II Wołomin i Dolcan II Ząbki. Już pierwszy mecz Be A Star FA Warszawa pokazał, że ta drużyna celuje w najwyższe laury, pokonując Legia Soccer Schools 3:1. Ci jednak nie załamali się porażką i dzięki remisowi z Dolcanem oraz zwycięstwu nad AP GOOL II Wołomin wywalczyli awans z drugiego miejsca. W słabszej dyspozycji były drużyny z Wołomina i Ząbek, które zgromadziły na swoich kontach po dwa punkty i nie zakwalifikowały się do finałów.

W grupie B sytuacja również wydawała się klarowna już po pierwszych spotkaniach, w których udział brały drużyny Dolcan Ząbki, AP Brychczy, AP GOOL Wołomin oraz GTS Zawisza Garbów. W doskonałej formie byli młodzi zawodnicy Dolcan Ząbki, którzy bez problemów awansowali z pierwszego miejsca, wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc żadnej bramki i strzelając aż 14!. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Wołomina, która uległa tylko Dolcanowi, ale w meczach przeciwko GTS Zawisza Garbów i AP Brychczy zdobyła komplet punktów. Dwie ostatnie drużyny zdobyły tylko po jednym punkcie, w meczu pomiędzy sobą.

Podobnie jak dnia poprzedniego, w niedzielę również zostały przeprowadzone konkursy. Najlepszym żonglerem był Alan Wiśniewski (Star FA) natomiast egzekutorem rzutów karnych Filip Samoń.

Finały zapowiadały się bardzo ciekawie. Drużyny, które stawały do walki o trofea sportowe pewnie przebrnęły przez fazę grupową i ciężko było typować zwycięzców. W pierwszym półfinale Be A Star FA rzutem na taśmę pokonali AP GOOL Wołomin. Legia Soccer Schools uległa Dolcanowi Ząbki aż 0:4. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się drużyna z Wołomina, która po zwycięstwie 2:0 zdobyła brązowe medale. Występujące w finale drużyny mecz zaczęły bardzo asekuracyjnie. Mimo wielu szans z obu stron, to Dolcan Ząbki zdobył zwycięskie trafienie i tym samym Ząbczanie wygrali turniej, puchary i złote medale.

Wszyscy zawodnicy zasłużyli na gromkie brawa, bo gołym okiem widać było zaangażowanie i zostawione na boisku serca. Nagrody trafiły jednak do tych najlepszych drużyn, a dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu, TBS Warszawa-Północ, PGZ S.A. oraz Ministerstwu Obrony Narodowej, a także Urzędu Gminy Wołomin i Starostwa Gminy Wołomin, te, prezentowały się okazale. W ręce zwycięzców trafiły nie tylko puchary, medale i trofea sportowe dostarczone przez Pucharowo.PL ale także stroje piłkarskie, koszulki sportowe dostarczone przez Patrick.Sklep.PL i inne nagrody rzeczowe.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA, 3 grudnia, rocznik 2007:
I Miejsce: AP GOOL Wołomin
II Miejsce: MUKS Dabrówka
III Miejsce: GTS Zawisza Garbów

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA, 3 grudnia, rocznik 2007:
Najlepszy zawodnik Turnieju – Wiktor Chudy (AP GOOL)
Król strzelców - Krystian Jóźwiak (ZAWISZA)
Najlepszy bramkarz - Kacper Biegaj (AP GOOL)

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA, 4 grudnia, rocznik 2009:
I Miejsce: AP GOOL Wołomin
II Miejsce: MUKS Dabrówka
III Miejsce: GTS Zawisza Garbów

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA, 4 grudnia, rocznik 2009:
Najlepszy zawodnik Turnieju – Wiktor Chudy (AP GOOL)
Król strzelców - Krystian Jóźwiak (ZAWISZA)
Najlepszy bramkarz - Kacper Biegaj (AP GOOL)