Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: [email protected] Zapisy: formularz zgłoszeniowy

 

Dokładnie 1 grudnia 2016 roku, na Syrence przy zbiegu ulic Duracza i Gąbińskiej, na warszawskich Bielanach odbył się pierwszy w historii tego, nowopostawionego balonu pneumatycznego turniej dla dziewcząt ze szkół podstawowych. Imprezę współorganizowało Stowarzyszenie Brzask oraz Centrum Rekreacyjno Sportowe Bielany, a projekt był współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany.

Mimo, że swój udział potwierdziło sześć szkół, jedna w ostatniej chwili zmuszona była się wycofać. Ostatecznie w szranki stanęły szkoły podstawowe nr. 100, 187, 209, 289 oraz 289-2. Drużyny rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym.

Inauguracyjnym meczem było spotkanie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 209 oraz Szkołą Podstawową nr 100. Obie drużyny podeszły do niego asekuracyjnie, ale widać było, że żadna z dziewcząt nie planuje odpuszczać. Ostatecznie pierwszy mecz dziewcząt na Syrence CRS Bielany zakończył się bramkowym remisem 1:1, a pierwszą bramkę zdobyła zawodniczka SP 209 – Marta Radomska. W pozostałych meczach pierwszej kolejki, również można było zauważyć, że dziewczęta mają świadomość, że strata punktów może się mocno odbić na końcowym wyniku. Dość szybko klarowały się natomiast klasyfikacje indywidualne. W każdej drużynie były snajperki, które strzelały większość, lub czasem nawet wszystkie bramki dla swojej drużyny. Julia Dymus z SP 187 rozdawała i dzieliła w środku pola. Patrycja Zych z SP 289, mimo filigranowej postury, latała w bramce od słupka do słupka niejednokrotnie ratując drużynę przed stratą bramki.

W klasyfikacjach drużynowych, o pierwsze miejsce najdłużej walczyły drużyny SP 289 oraz SSP 100. Niefortunny dla tych drugich remis z SP 209 sprawił, że to SP 289 sięgnęły po najwyższe trofea sportowe. SSP 100 uplasowały się na drugim miejscu, ze stratą  czterech oczek do liderek. Zaraz za nimi, na najniższym miejscu podium, o jeden punkt mniej drużyna piłkarek z SP 187.

Z uwagi na fakt, iż było to historyczne dla obiektu i jednocześnie dziewczęcego sportu na Bielanach wydarzenie, na uroczyste rozdanie nagród przybyli ważni goście, bez których ta impreza by się nie odbyła. Galę wręczenia nagród rozpoczął Zastępca Burmistrza Pan Grzegorz Pietruczuk, który zachęcał do sportu, dziękował dziewczętom za zaangażowanie i podkreślał rangę tego wydarzenia. Następnie przemawiała Dyrektor Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany Pani Anna Szymczak-Gałkowska, która jako współorganizator turnieju usłyszała od uczestniczek wiele komplementów na temat jego organizacji oraz doskonałego obiektu sportowego.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Brzask pragniemy serdecznie podziękować TBS Warszawa-Północ za udzielenie wsparcia, dzięki któremu uczestniczące w zawodach szkoły były zwolnione z opłat. Dziękujemy również Pucharowo.PL za dostarczenie profesjonalnych nagród – pucharymedale i trofea sportowe, oraz Patrick.Sklep.PL za dostarczone stroje sportowe.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełnymi statystykami turnieju na stronie www.mlf.org.pl a także z galerią zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

I MIEJSCE: Szkoła podstawowa nr 289

II MIEJSCE: Szkoła podstawowa nr 100

III MIEJSCE: Szkoła podstawowa nr 187

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

NAJLEPSZA STRZELCZYNI: Marta Radomska (SP 209)

NAJLEPSZA BRAMKARKA: Patrycja Zych (SP 289)

MVP TURNIEJU: Julia Dymus (SP 187)